Jak wyprowadzić się z Wielkiego do Małego Miasta?

Od pokoleń życie w dużych miastach jest postrzegane jako szczyt osiągnięć i kultury. Koncepcję tę wzmocniły popularne programy telewizyjne, takie jak Seks w Wielkim Mieście czy Teoria Wielkiego Wybuchu.
Wielu bohaterów, z którymi mamy do czynienia – urodzonych i wychowanych w małym miasteczku, przeniosło się do miasta, by ścigać i realizować swoje marzenia. Nie powinno więc dziwić, że wielu młodych ludzi ma tendencję do skłaniania się ku większym miastom w poszukiwaniu możliwości zatrudnienia, szczególnie po ukończeniu studiów wyższych, szukając sobie szansy zdobycia sławy w wybranych dziedzinach.
Tradycyjnie ludzie mieszkają w mieście, gdy są młodzi i rozpoczynają karierę zawodową. W miarę jak jednak starzeją się, przenosiliby się na przedmieścia lub do małego sąsiedniego miasta, aby osiedlić się i założyć rodzinę.
Przez jakiś czas wielu młodych dorosłych odrzuciło ten styl życia i z całego serca skupiło się na życiu w mieście, ale w ostatnich latach coraz więcej młodych ludzi przenosi się do mniejszych miast lub wykazuje zainteresowanie nimi. Przyczyną tego exodusu miasta wydaje się być mieszanina rosnących kosztów utrzymania, stresującego, dynamicznego stylu życia i postępu w nowoczesnej technologii pozwalającej na rzetelną pracę zdalną.
Jeśli jesteś wśród rosnącej liczby osób, które chciałyby zamienić swoje życie w mieście metropolitalnym na spokój małego miasta, to jest to artykuł dla Ciebie. Zbadamy dobre i złe strony życia w małych miastach, a także zapewnimy przewodnik krok po kroku jak dostosować się do nowego stylu życia.

Powody Przeniesienie ludzi z Wielkiego do Małego Miasta

Kiedy porzucisz zgiełk miasta za sobą, ujawnią się nieoczekiwane korzyści. Istnieje niezliczona liczba powodów, dla których ludzie przenoszą się do małych miasteczek, ale najczęstsze są:

Przekonasz się, że masz dużo więcej wolnego czasu. Twój kalendarz towarzyski nie będzie już oblegany niezliczonymi zaproszeniami na wydarzenia. Dzięki temu będziesz mógł poświęcić więcej czasu na hobby, które naprawdę lubisz.

Wolniejsze tempo życia pozwoli na rozważenie wyborów i celów życiowych.

Pomoże Ci to dowiedzieć się, w jaki sposób osiągnąć swoje przyszłe kluczowe etapy.
Jest więcej możliwości, niż myślisz. Wiele osób przenosi się do miasta ze względu na możliwości zatrudnienia, jakie stwarzają, ale małe miasta mogą nadal oferować atrakcyjne możliwości kariery zawodowej przy mniejszej konkurencji. Często łatwiej jest też wyróżnić się wyjątkowymi umiejętnościami, ponieważ zasoby talentów będą mniejsze. Nawet jeśli twoje miasto nie oferuje odpowiednich możliwości zatrudnienia, nadal istnieje możliwość pracy zdalnej, ponieważ większość miast posiada solidne połączenia internetowe.
Nie będziesz już tylko kolejną anonimową osobą. Jedną z cech charakterystycznych małych miasteczek jest to, że wszyscy znają innych, a chodzenie do sklepu lub pubu i przywitanie się imieniem jest przyjemnością.
Można poczynić znaczne oszczędności. Koszty mieszkaniowe, czynsze i ogólne koszty utrzymania są niższe w małych miastach niż w dużych. Jeśli możesz sobie pozwolić tylko na wynajem apartamentu jedno- lub trzypokojowego, mieszczącego się w mieście, nie zdziw się, jeśli możesz wynająć dom dwu- lub trzypokojowy za taką samą cenę (lub mniej) w miasteczku.

Jak wyprowadzić się z dużego miasta do małego miasteczka?

Więc wzięliście głęboki wdech i przeprowadziliście się do małego miasteczka i jesteście z dala od wielkiego zgiełku, ale teraz, gdy tu jesteście, to…. coś innego.
Ludzie się uśmiechają do ciebie, rozmawiają z tobą na ulicy, a Twoi nowi sąsiedzi przyjechali po tym, jak się wprowadziliście. Nie martw się, ludzie mieszkający w małych miastach są na ogół bardzo przyjaźnie nastawieni, a szok kulturowy z czasem zanika. Aby dostosować się do nowego środowiska, wykonaj poniższe kroki.
Poznaj okolicznych mieszkańców. Zapoznaj się z ludźmi w sklepie, miejscowym pubie, personelem szkoły (jeśli masz dzieci). Skorzystaj z każdej okazji, aby nawiązać nowe kontakty z lokalnymi mieszkańcami, ponieważ będą oni w stanie pomóc Ci dostosować się do miasta i poinformują Cię o nadchodzących wydarzeniach.
Naucz się nawiązywać rozmowy z obcymi. Dla mieszkańca miasta może to być początkowo trudne, ale prawie wszystkie małe miasteczka działają w oparciu o sześć stopni separacji. Kontynuując dawny nawyk trzymania się przy sobie, możesz zaprzepaścić szanse, takie jak oferty pracy lub nawiązanie nowych znajomości.
Zapoznaj się z nowymi sąsiadami. Poznanie sąsiadów przy przewozie mebli do małego miasteczka jest niezbędne, ponieważ będą oni w stanie udzielić ci informacji na temat lokalnych wydarzeń, atrakcji, ofert pracy i najnowszych plotek.

Niewielkie kawałki szczęścia dostajesz tylko w małych miastach.

Oprócz głównych korzyści z życia w małym miasteczku, o którym mowa powyżej, może on również przedstawiać kilka małych radości, które są z łatwością pomijane.

Codzienne dojazdy do pracy w mieście będą krótsze. Nie będziesz już musiał siedzieć w przerażającym korku lub ściskać się w zatłoczonym środkach transportu publicznego na co najmniej godzinę w każdą stronę.
Liczba przestępstw jest mniejsza. Ponieważ małe miasteczka doświadczają znacznie mniej przestępczości niż duże miasta, nie będziesz musiał wydawać tak dużo energii martwiąc się o to. Ponadto nie musisz słuchać syreny co dziesięć minut.
Dziwne i wspaniałe tradycje i wydarzenia. Choć może nie będziesz mógł uczęszczać tak często, jak wcześniej, na ultranowoczesne otwarcia galerii, w wielu małych miastach odbywają się różne dziwne wydarzenia, takie jak piłka nożna na rzece czy toczenie sera po wzgórzu. Wydarzenia te mogą nie być tak kulturalne, jak ich kolorowe miasteczko, ale są one zaskakujące.

Minusy mieszkania w małym miasteczku


Tak jak w przypadku wszystkich rzeczy w życiu, gdzie są dobre punkty, są też złe punkty. Na szczęście minusy życia w małym miasteczku nie są tak poważne, jak te w mieście.

Wszyscy znają wszystkich innych. Zostało to wcześniej przedstawione jako korzyść, ponieważ pomaga stworzyć poczucie wspólnoty bliskiej znajomości. Ale to oznacza również, że to, co mówicie i wszyscy mówią i robicie, będzie przedmiotem kontroli i pogłosek w mieście.
Brak usług. Masz teraz spokojne życie, o którym marzyłeś, ale jeśli chcesz pójść na zakupy, odwiedzić kino lub zamówić coś na wynos, być może będziesz musiał jechać do większego miasta, ponieważ niektóre marki i sklepy wahają się przed otwieraniem oddziałów w obszarach o małej populacji.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz wolniejszego tempa życia, poczucia wspólnoty i szansy na udział w jakichś dziwnych lokalnych wydarzeniach, to przeprowadzka do małego miasteczka może być odpowiedzią, której szukasz.

Dodaj komentarz