Przeprowadzka z psem za granicę.

Przeprowadzka za granicę to duże wydarzenie dla każdego, pełne nieznanych i wielu przygód do odkrycia. Może być stresująca, emocjonująca, ekscytująca i nerwowa – wszystko na raz. Przeprowadzka może być bardzo stresująca dla psów, więc jeśli planujesz wyprowadzić się za granicę z najlepszym przyjacielem człowieka, ważne jest, aby zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby jak najłatwiej dokonać zmiany. Musisz również upewnić się, że posiadasz odpowiednią dokumentację i dokumentację zdrowotną dla swojego psa.
Na naszym blogu znajdziesz porady dotyczące wyprowadzania się z psem za granicę, a także informacje o tym, jakie badania będziesz musiał wcześniej przeprowadzić i jak ułatwić psu ten proces.

Zastanów się nad nową lokalizacją.

Aby ułatwić przejście Twojemu wiernemu przyjacielowi, powinieneś upewnić się, że kraj ten będzie dla niego łatwym miejscem do osiedlenia się.
Na początek, będziesz musiał wziąć pod uwagę rasę swojego psa. Niektóre rasy nie radzą sobie dobrze w poszczególnych klimatach. Na przykład psy o płaskim nosie, takie jak Buldogi Francuskie, źle znoszą gorący klimat, podczas gdy małe takie jak Chihuahuas, nie radzą sobie dobrze w zimnym klimacie.
Ponadto niektóre rasy są zakazane w niektórych krajach. Na przykład w wielu krajach zakazano hodowli ras agresywnych. Przed planowaniem przeprowadzki musisz się upewnić, że Twój pies może zostać wwieziony do nowego kraju, w przeciwnym razie będziesz rozczarowany, że nie możesz go zabrać ze sobą.

Badania

Przygotowując się do przewozu mebli do nowego kraju, trzeba będzie sprawdzić, jakie są ich szczególne wymagania dotyczące wwozu zwierzaka do kraju. Na przykład większość krajów wymaga od ciebie udowodnienia, że twoje zwierzę jest zdrowe i jest na bieżąco z podawanymi zwierzętom szczepionkami, w tym szczepionką przeciwko wściekliźnie.
Niektóre kraje wymagają, aby Twoje zwierzę miało wszczepione mikroczipy, a inne wymagają kwarantanny przez określony czas po przybyciu do kraju w celu monitorowania jego stanu zdrowia. Zwierzę może również potrzebować dokumentów podróży, na przykład paszportu, aby móc podróżować do nowego domu. Rodzaj dokumentów, których będzie potrzebował Twój pies, zależy od kraju, do którego się przeprowadzisz.
Ważne jest, aby dokładnie poznać te wymagania, tak aby uniknąć problemów wynikających z braku odpowiednich dokumentów.
Będziesz również musiał przeprowadzić kilka badań na temat najlepszego sposób na przeniesienie zwierzaka do nowego kraju. Jeśli zamierzasz podróżować samolotem, szczególnie ważne jest, abyś dokładnie zapoznał się z wymaganiami linii lotniczych i procedurami dotyczącymi przewozu zwierząt domowych. Niektóre linie lotnicze umożliwiają małym psom podróżowanie z tobą, podczas gdy inne wymagają, aby wszystkie zwierzęta podróżowały w luku bagażowym. Będziesz chciał mieć pewność, że wybierzesz linię lotniczą, która ma dobrą reputację bezpiecznego transportu zwierząt domowych przy minimalnym stresie.

Przygotuj psa.


Ważne jest, aby proces transportu psa był jak najprostszy. Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, to zacząć zapoznawać swojego psa z jego transporterem, jeśli jeszcze z niego nie korzystał. Bez względu na to, jak będziesz podróżować, jest prawdopodobne, że Twój pies będzie musiał być w klatce na czas podróży. Zacznij od pozostawienia klatki w domu z wygodnym kocem i przysmakami, aby przyzwyczaić się do snu w niej, jak i kiedy zechce. Następnie zacznij brać go na krótkie przejażdżki samochodem w klatce tak, że rozumie, że są bezpieczne podczas jazdy w nim.
Jeżeli Twój pupil podczas lotu będzie od Ciebie oddzielony, będzie się czuł bezpieczniej, jeśli będzie miał ze sobą coś znajomego. Coś tak prostego, jak założenie koca, który pachnie jak ty w ich klatce lub upewnienie się, że mają one swoje ulubione zabawki pomoże im czuć się bardziej komfortowo podczas podróży do nowego domu i spotkać się z Tobą na drugim końcu!
Czy wiesz, że są firmy specjalizujące się w międzynarodowym transporcie zwierząt domowych? Jeśli planujesz przewóz mebli za granicę i zamierzasz przywieźć psa, możemy Ci pomóc na każdym kroku. Korzystamy z usługi, która należy do lekarza weterynarii i jest przez niego prowadzona, aby zapewnić należytą opiekę nad Twoim psem w trakcie całego procesu. Od upewnienia się, że otrzymasz odpowiednią dokumentację i paszport dla psa, aż po wybór odpowiedniej linii lotniczej i lotu, znacznie ułatwimy Ci wyjazd z psem za granicę.

Dodaj komentarz